0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

K. Ö.

Ynt: Küçültmenin zamani çoktan gelmisti.
« Yanıtla #45 : Kasım 28, 2015, 09:48:31 »
Harun korsan,  nedir durum çıktın mı yola?

*

H. Ü.

« Yanıtla #46 : Kasım 29, 2015, 11:13:28 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Harun korsan,  nedir durum çıktın mı yola?
Bakikoyden c.tesi saat 12.00 da basladigimiz seyir saat 20.00 da Tuzla da bitti.Seyirde bitik durumda olan ana yelkeni kullanmadik.Kinaliyi gectikden sonra iskele cenova arabasinin rayi yerinden cikti,bu yuzden cenova iskotasini cenovayi tam acmadan direk vincden  bagladim bu sekilde sedef adasina kadar geldik ve kuvetli sagnaklarla cancekisen cenovada yirtildi.Dalga yuksekligi 3mt gecince rota degistirip kuzey doguya donerek tersanelerin bulundugu limana girdim.

*

H. Ü.

« Yanıtla #47 : Kasım 29, 2015, 13:16:36 »
Ahmet korsanim tesekkur ederim.

*

H. Ü.

« Yanıtla #48 : Kasım 29, 2015, 21:08:49 »

Aksam baglandigimiz Yildiz tersanesi.Hasan beye tesekkur ederim.Unlu malta sahinini bu tersane yapmis.Sabah gelip teknemizi aldik ve Tuzla marina yanindaji yeni balikci barinagina yola ciktik.

*

H. Ü.

« Yanıtla #49 : Kasım 29, 2015, 21:11:41 »

Resimim yuklemeyi ogrenemedim gitti.

*

H. D.

« Yanıtla #50 : Kasım 29, 2015, 21:27:35 »
Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. Ü.

« Yanıtla #51 : Aralık 01, 2015, 12:10:34 »
Hüseyin korsanım düzeltme için teşekkür ederim.Birde seyirde güzel bir süpriz oldu.İyi seyirler.[ Invalid YouTube link ]Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2015, 12:12:09 Gönderen: Harun Üstünel »
*

İ. Y.

« Yanıtla #52 : Aralık 01, 2015, 13:42:08 »
Hüseyin korsanım düzeltme için teşekkür ederim.Birde seyirde güzel bir süpriz oldu.İyi seyirler.[ Invalid YouTube link ]Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Titanic battı mı?
*

H. Ü.

« Yanıtla #53 : Aralık 01, 2015, 14:12:07 »

Titanic battı mı?
İrfan senin düzenlediğini youtube kabul etmedi valla  :-[bende  kendim böyle yaptım.
« Son Düzenleme: Aralık 01, 2015, 14:12:35 Gönderen: Harun Üstünel »
*

İ. Y.

« Yanıtla #54 : Aralık 01, 2015, 14:19:33 »
Telif hakkındandır...

Bunu halletmişsin  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

Y. A.

« Yanıtla #55 : Aralık 03, 2015, 09:44:07 »
Sayın Harun Korsan,

Seyir anılarınızı zevkle okudum. Umarım en kısa zamanda yelkenleri yeniler, gerekli tamirleri gerçekleştirdikten sonra yelken açarsınız.

Mutlu olmadığım 4,95mt day sailor mı değiştirmek için tekne arayışındayım. Sizin tekneyi internet de görmüştüm, ondan çok daha ufak tiny 17, scorcher, rota 575 gibi teknelerin fiyatları ile kıyaslayınca fiyatı oldukça makul idi.

Seyir e çıkabilecek duruma geldiğinizde yapmış olacağınız masrafları paylaşırsanız cok sevinirim.

Pruvanız neta rüzgarınız kolayınıza gelsin
*

H. Ü.

« Yanıtla #56 : Aralık 03, 2015, 10:08:15 »
Sayın Harun Korsan,

Seyir anılarınızı zevkle okudum. Umarım en kısa zamanda yelkenleri yeniler, gerekli tamirleri gerçekleştirdikten sonra yelken açarsınız.

Mutlu olmadığım 4,95mt day sailor mı değiştirmek için tekne arayışındayım. Sizin tekneyi internet de görmüştüm, ondan çok daha ufak tiny 17, scorcher, rota 575 gibi teknelerin fiyatları ile kıyaslayınca fiyatı oldukça makul idi.

Seyir e çıkabilecek duruma geldiğinizde yapmış olacağınız masrafları paylaşırsanız cok sevinirim.

Pruvanız neta rüzgarınız kolayınıza gelsin
Yula korsan,tekneyi Bakırköy den Tuzla ya motor yelken 8 saatte getirdik.Ana yelkende yırtık olduğundan açmadık aslında yanımızda bant götürdük fakat hava yağmurluydu bu yüzden yapıştırmadım.Bizde üstünde yırtık olmayan fakat her an yırtılabilirim diye bağıran bir cenovayla motora güvenip(motor çok iyi durumda) seyre çıktık.Arkadaşım teknenin altına daldı ve bir karış midye temizledi.Bende gevşek olan çarmıkları ve kıç istralyayı gerdim.Erzak ve yakıt ikmalinide yaptıktan sonra yeni bir Türk bayrağı takıp yola bu şekilde çıktık.Yapacağım işlemleri zamanla baylaşırım.
*

Y. T.

« Yanıtla #57 : Aralık 08, 2015, 00:01:05 »
Hayirlisi olsun kucuk tekne her zaman keyiftir

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

*

H. Ü.

« Yanıtla #58 : Aralık 10, 2015, 11:10:04 »
Hayirlisi olsun kucuk tekne her zaman keyiftir

Yusuf korsan teşekkür ederim.Küçük teknede yekeyi tutarken diğer elimizle suya dokunabilmenin dayanılmaz keyfi oluyor,insan kendini suyla bütünleşmiş hissediyor.
*

Y. T.

« Yanıtla #59 : Aralık 15, 2015, 13:02:04 »
Cocuklugumda sunfish ile buyuduk ondan aldigim keyfi anlatamam denizde yarim saat kaldiktan sonra ici su dolardi karaya donup bosaltirdik inanilmaz keyifliydi yinede