0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

S. Z.

Haydi hayırlısı, içine sindiyse madden de yormuyorsa bence güzel karar. Şu sahip olduğum GEZGN'den önce ben de 350 ve 351 arasında çok gitmiştim.

*

H. A.

Suat Kaptanım ,uzun seyirden sonra dinlenmen lazım. Gezgin seni özlemiştir.Mervan yakında Satışı yapıyor. Kaş'a  bayramda   toplu tura  çıkalım. Mervan'nın   Beneteau' yu  getirelim.

*

S. Z.

Neden olmasın Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. A.

Kaptanım Bekliyoruz....

*

M. T. A.

Gelin bakalım Kaş'a da bir hasret giderelim artık.. Uzun zaman oldu Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

M. R.

Haftaya oradayım gibi plan yapmaya çalışıyorum.
*

H. A.

Hızlı plan yapmaya çalış  Mervan kaptan,Metin kaptan bekliyormuş ... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. T. A.

Beni Kaş ellerinde yalnız bıraktınız Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Şaka maka teknede iki ayı devirdik Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. A.

Seni kutluyorum Metin korsanım. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Teknede yazı geçirerek lafta değil ,özde dediklerini yapıyorsunuz.Gelince bu işin formülünü öğret bize.Seneye sana ufak gelecek Köpük.
*

Ş. Ö.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Soru : Motor resminde görünen sol üstteki paslı parça nedir ?

Oceanis 350 ile ilgili bilgiğiniz kötü bir nam varmıdır ?

Şu hali ile neleri kontrol etmeliyim ?
Slm
Benim de bir oceanis 350 var.Hastaligi boydan boya olan salondaki camı ,kamaralardaki deriler,yeni 35 feet teknelere gore dumenin yanindan rahatca gecilememesi.Cam ve deri degisimini yaptim alirsaniz yardimci olabilirim.
*

M. R.

Çok sevinirim evet tekneyi aldım , aynı hastalık bütün 350 lerde var sanırım benimde ilk planlarım deri ve üstteki pleksi camların onarımı özelden numaranızı gönderirseniz bilgi almak isterim.

Üstteki camların değişimi zor olur diye düşünüyorum uygun bir zamanda bunları söküp güzelcene yalıtımlarını yaparak tekrar takmak, deriler ise artık sökülmüş durumda altlarındaki  süngerlerde ölmüş bunlarada daha geniş bir zamanda operasyon yapacağım ama ilk öncelik üst camlar.
*

H. A.

hayirli  olsun güle güle kullan  Mervan korsan  bende 320 si var ve cok memnunum tek  kusuru 1 ,2 metre  bize kisa gelmesi .ben teknemden cok memnunum severek kullaniyorum yelken performansi  ve orsaya giriş acisi harika  benim teknedeki alçak  kanat salma  sig sulara  girebilmesi de  ayri bir avantaj  Sevket  korsanin dedikleri sonuna kadar  doğru  benim sansim  ustteki  pleksinin  uzeri  yillardir   ortulu  ilk günkü gibi duruyor değiştirirseniz  aklinizda olsun  ,vinileks kaplamalar sorunlu  altindaki süngerler  curudugu için   vinileksler  sarkıyor görenler veya anlamayanlar tekne heryerinden su almis   gibi  fikir üretiyorlar  bende  vinilleri  yenileyeceğim  bu sene  ama kendim yapmaya  gozum kesmiyor bulursam   hesapli bir usta  konusacagim artik  tekrar hayirli olsun
*

Ş. Ö.

Çok sevinirim evet tekneyi aldım , aynı hastalık bütün 350 lerde var sanırım benimde ilk planlarım deri ve üstteki pleksi camların onarımı özelden numaranızı gönderirseniz bilgi almak isterim.

Üstteki camların değişimi zor olur diye düşünüyorum uygun bir zamanda bunları söküp güzelcene yalıtımlarını yaparak tekrar takmak, deriler ise artık sökülmüş durumda altlarındaki  süngerlerde ölmüş bunlarada daha geniş bir zamanda operasyon yapacağım ama ilk öncelik üst camlar.

Camların bükülmesi ve değişimi ile ilgili daha önc yazdığım yazının linki.
*

G. A.

Soru : Motor resminde görünen sol üstteki paslı parça nedir ?
Şu hali ile neleri kontrol etmeliyim ?

Görünen paslı parça egzoz manifolt
maikne yanmar gm30
direk deniz suyu soğutmalı
size tavsiyem eğer kayık uzun süre yatmışsa bütün deniz suyu geçen sistemi kontrol etmeniz.
Resimde siyah kısa bir hortumun ucunun (bu hortum termostat' a giren hortum )beyazlamış olduğu görünüyor
kireç ve tuz zamanla sistemi tıkar ve makinen hararet yapar.
bu beyazlama bunun belirtisidir.
Önlemini alın.
*yağ müşürü
*termostat
*hararet müşürü
bunların değişmesi gerekli.Çalışıyor olsalar dahi.
birde iki kutu balata temizleycisi alın makinenizin siyahlaşmıs bölümlerine bol bol sıkın
sonrasında vd 40 ile uzaktan paslı yerlere püskürtme yapın .
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2015, 10:50:10 Gönderen: Gökhan Akgün »
*

M. R.

Gökhan korsan teşekkürler.
Bilgileri hepsini not alıyorum tek tek hepsini yapacağım. İlk önce tabiki yukarıdaki pleksi su alan yerler içeriyi emniyete aldıktan sonra tabi motor ve diğer tamiratlar gelecek.