0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

N. B.

Ynt: Benim Teknem
« Yanıtla #1335 : Ekim 13, 2013, 20:56:10 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
STS BODRUM ve ekibi kendi klasmanında birinci olmanın yanı sıra ve daha önemlisi "En Centilmen Ekip" ödülünü almaya hak kazanarak milletimizi en güzel şekilde temsil etmiştir.

Bu daha da güzel olmuş.

*

M. M.

« Yanıtla #1336 : Ekim 13, 2013, 22:41:36 »
Kaan korsanım ,

tadı damağımızdadır Zeus-m de bekler ...  Açmayalım arayı  ...   

*

C. B.

« Yanıtla #1337 : Ekim 13, 2013, 23:56:45 »
Ferhat korsan gidişini bana duyurmuştu, dönüşleri görkemli olmuş, emeği geçen herkeze teşekkürler, ülkemize bu gururu yaşattılar. Cüneyt korsanım sizede teşekkürler bizi haberdar ettiniz, yazınızı resimlerle süslediniz. O gün orada olmayı isterdim.

Hakkı ağbi keşke olsaydınız. Hoş bir andı..Herkes duygulandı. Emeği geçen çok insan vardı karşılayanlar arasında. Her kes, çocuğu savaştan onur madalyası ile dönmüş anne baba havasındaydı..

*

N. K.

« Yanıtla #1338 : Ekim 14, 2013, 07:37:30 »
Ferhat korsan gidişini bana duyurmuştu, dönüşleri görkemli olmuş, emeği geçen herkeze teşekkürler, ülkemize bu gururu yaşattılar. Cüneyt korsanım sizede teşekkürler bizi haberdar ettiniz, yazınızı resimlerle süslediniz. O gün orada olmayı isterdim.

Hakkı ağbi keşke olsaydınız. Hoş bir andı..Herkes duygulandı. Emeği geçen çok insan vardı karşılayanlar arasında. Her kes, çocuğu savaştan onur madalyası ile dönmüş anne baba havasındaydı..
Çok gurur duydum. En son sevgili Özkan'ımızı karşılamıştım aynı gurur ve duyguyla.
Haydin yayılalım artık uzak denizlere...

*

D. A.

« Yanıtla #1339 : Ekim 14, 2013, 15:58:56 »
Belki bir tirhandil değil ama...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

A. O.

« Yanıtla #1340 : Ekim 14, 2013, 16:22:10 »
Tirhandildi filikaydı gidip dururuz..
Bir ara verelim ve ayağa kalkalım sevgili fallowerlerim..
Ayağa kalkalım ve lütfen tempolu bir alkış yapalım..
Reca edeceğim yani..
Gözlerinizin yaşarmasının da bir mahzuru yok..Bizimkiler yaşardı valla bu gün.
Bu gün bir dünya şampiyonunu karşıladık, alkışladık, bağrımıza bastık..
Yıllar önce şu bizim geleneksel guletlere inanan bir kaç adam yola çıktılar.
Adı "Bodrum" olan bir okul gemisi yaptılar.
Bir güzel adam bu yola baş koydu, çizdi, yaptı, yaptırdı..
Bodrum'lular imece yaptılar,para buldular,destek bulmak için çırpındılar ,Bodrum'lu ustalar çalıştı emek verdiler.  Zorda olsa bu güzelim tekneyi bitirdiler. Ayakta tuttular, bu günlere getirdiler.
O tekne gitti Avrupalı rakipleri ile yarıştı birinci oldu ve bu gün baba ocağına geri geldi..

Bodrum teknesi limana giriyor..Bütün liman ayakta..Tüm kaptanlar teknelerinin kaptan köşkünde ve düdük çalıyorlar. Ay yıldızlı bayraklar dalgalanmakta..Kıyıda toplaşanlar alkışlamakta, bravo ,yaşşa sesleri ayyuka çıkmakta..

Bodrum teknesi yavaşça süzülüp kıçtan kara olacağı yere yaklaşır..

Arslanlar kupalarını kaldırır..Yücel bey duygulanır, konuşamaz..Kaptan gururla bir iki söz söyler,hepsi öğrenci olan genç denizciler havalıdırlar doğrusu..

Bayağı duygulandık ta o bakımdan şeyettireyim dedim.

Öperim..

Emeği geçen herkesi ayakta alkışlıyorum.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

« Yanıtla #1341 : Ekim 14, 2013, 18:04:17 »
Belki bir tirhandil değil ama...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Pek güzel..
Bu Vertue'ler, tirhandilin ayna kıç yapılarak problemlerinin ortadan kaldırılmış hali..
Senin teknenin haşmetli bordası, su altı yapısı tirhandili aratmaz yani..
*

H. A.

« Yanıtla #1342 : Ekim 14, 2013, 21:51:14 »
Deniz korsanım, çok beğendim, teknenin yelken keyfini büyük teknelerde bulamassın. Sağlıklı günlerde kullanın .
*

D. A.

« Yanıtla #1343 : Ekim 14, 2013, 21:54:58 »
Çok teşekkürler Hakkı Korsan'ım... Hayalet'in refiti ile ilgili detaylı bir yazı hazırlıyorum. Ayrı bir başlık altında paylaşacağım.
*

M. D.

« Yanıtla #1344 : Ekim 16, 2013, 22:28:49 »
Denizin yüzünde hayal gibi kayıyor. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Çok güzel... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Yazı ile ilgili söz vermiş bulunuyorsunuz. Bol görselli olursa tadından yenmez  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

M. M.

« Yanıtla #1345 : Ekim 16, 2013, 23:57:19 »
  Deniz Korsanım

keyfine diyecek yok

yeni başlık altındaki tanıtımını bekliyoruz .
*

M. A.

« Yanıtla #1346 : Ekim 17, 2013, 00:35:01 »
Deniz korsanım ...
teknenize aşık olmamak elde değil...

hikayenizi sabırsızlıkla bekliyorum..  süpersiniz...
*

C. B.

« Yanıtla #1347 : Ekim 17, 2013, 20:22:38 »
Deniiizzzzz!!!
Gördüğün gibi , halkımız senin için çıldırıyor yavru kuşum.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Git kendine bir topik aç.
Sallanma.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Bi güsel anlat.
Bekliyoruz, heyecanlanıyoruz.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Lütfen sallanma..Yaz da millet, analar ne arslanlar doğururmuş görsün. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Haydi naş naş.. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

Filika sorunsalı part 2
« Yanıtla #1348 : Ekim 18, 2013, 11:53:52 »
"Filika sorunsalı part 1" diye, derin filozofi yapmaya şorda başlamıştık, filikalar hakkında.
Okumayanlar için hatırlatma linki:

Şimdi hordan devam edeceğizdir. Gazamız mübarek ola..

Sonunda şöyle demişim o bölümün:
"Filika restorasyonu dediğiniz şey bir tirhandil masturbasyonu olabilir mi? 
Olsa bile ben böyle bişiye tirhandil diye biner miyim..Binmem..Ama iyi bir filika restorasyonuna binerim bak. Filika diye binerim ama Tirhandil diye değil."

Yaaa!!
Tabiki gönül, Piçiko procesi için birinci çözüm olarak bir tirhandil hayal ediyor.

Yeni olsa  iyi olur. Olmaz demeyiz yani..

Ancak bu gün itibarı ile Bodrum'dan aldığımız en iyi 8,5m tirhandil teklifi, yığma ahşap, çıplak tekne için 20.000 avrupa papeli civarında.

Buna bir 20.000 papelde donatım bedeli koyunuz. Oldu mu size 40.000 evropa papeli. Törkiş lira olaraktan 110.000 kayme.. Kayıt kuyut masrafları felan derken  bu proce yaklaşık 125.000 Ülkem parası ediyor..Pahalı yani.

Bide zevksiz bi iş. Ne o baronlar gibi, bastır parayı yaptır tekneyi, bin git. Emek yok, çaba yok, macera yok, tarih yok yaşanmışlık yok. Pehh!! yakışır mı delikanlıya?

O zaman diyorumki, eski ustaların birinin elinden çıkma, kişiliği ve tarihi değeri olan bir güzeller güzeli tirhandil bulsam, al takke ver külah bir pazarlık  alsam..

Üstünü tozlar kaplamış, pırıltısı farkedilmeyen bu elmas parçasına bir el atsam.

Hani tahta teknenin yaşı olmaz ya.. Hani tahta tekne refit edilince tamir edilmiş olmazda yepisyeni olur ya. Hani bendeniz, hayatını içmelerde, tersanelerde, ustalar arasında geçirip, sözüm ona işbilir, adam tanır oldum ya.

Eh iyi işte! O zaman daha ne?
Hem bir tarihi eseri, kaybolmakta olan bir güzelliği hayata döndürmüş olurum. Hem "ben yaptım, ben yaptım" diyebileceğim bişeyim olur. Hem kendi emeğimi paraya çevirmiş olacağımdan nispeten   ucuza mal etmiş olurum.  Hemde şu anlamsız emeklilik yaşamıma az biraz hareket gelmiş olur. Demekteyim..

Bu proce için örnek, hayal teknem "Sağanak" tirhandili, satılık değil ama, fikir olsun diye koyayım dedim resmini tekrardan..

Eh yenganın verdiği bütçe malum, çok ağlarsam 75.000 kayme. Bu proceyi bu para içinde tuttuk tuttuk, tutamadık yandı gülüm keten helva.. Bide böyle bir tirhandili bulma şansımız da ayrı bir sorun konusu.. Spor bu işte..Arayacak, bulacak,yapacak,ucuza mal edeceksin bilader.. Yoksa ver parayı, al dünyayı; kolay iş o..Bozar delikanlıyı.. Baron muyuz biz?

İşler sarpa sararsa, tekne bulamaz para bulamaz olursak n'olucak?  Kim sallanacak tonozda bütün yaz?

Tam bu noktada ortaya çıkan proceydi işte filika procesi.. Öyleydi ama, herkes o kadar üstüme geldiki, "olur mu lan öyle şey" diye, giderekten de  bir inat procesi olmaya başladı yani..

"Olmaz mı diyonuz ? Ben yapayım da, olur mu olmaz mı görün bakalım" tadında bir kıpraşma var yani oralarımda..   Bilmem anlatabildim mi?

Tabiki gördüklerime, öğrendiklerime bakarak, kıymetli Bodrum'lu ustalardan feyz alarak cesaret ediyorum inatlaşmaya.. Yoksa daha öncede yazdığım gibi, bu iş üç otuz paraya, yapma çatma uydurma kaydırma işi değil..

Ben yapacam dediysem ustalar yapacak zaten.. Ucuza yapacam dediysem, paraya da kıyacağız yani..Her şey olması gerektiği gibi olacak herhalde.

Denizle şakaya gelmez. Yazarınız çikin bişiye binmez..

Uzadı, part 3 ü bekleyin anacığım..N'apiyim laf çok..
*

C. D.

« Yanıtla #1349 : Ekim 18, 2013, 12:18:34 »
Heycanla bekliyoruz.

GT-N7000 üzerinde Tapatalk ile gönderildi