0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

M. M.

Ynt: Benim Teknem
« Yanıtla #1590 : Kasım 11, 2013, 20:28:56 »
Filikaların yakıtı fazla, makinaları büyük ,  bu drumda hızları sınırlı birde üstüne üstlük hurdaya ayrılmış bir geminin hurda teknesi nasıl güvenip de denize çıkıyorsunuz en az 30 sene güneş altında güneş yanığı olmuş ,her sörvey gelişinde boya üzerine boya yapilmış yapılış nedeni seyir amaçlı değilde sadece kaza zedeleri su üzerinde tutmak için , oda yardım gelene kadar batan gemiden 150 mt uzağa gidip biribirlerine bağlanma şartı ile beklemek için üretilmiş ...  Tabiki okyanus şartlarına dayanıklı ama asla seyir amaçlı bir dizaynı olmayan

CAN SALLI Niteliğinde bir tekne ...

ucuz oluşu ise hurda olduğu için ...   

Amacım sadece teknik bilgi vermekti asla kimsenin işine karışmam ... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  herkesin teknesi kendine güzel  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

C. B.

« Yanıtla #1591 : Kasım 12, 2013, 10:40:50 »
Canım fallowerlerim..
Geldim anam..
Baktımki özlemekten şişmişsiniz.
Yazarınızı bekleyip durmakta, hüzünlere garkolmaktasınız..
Neyseki ben yokkende dalaşmakta olup, topiğimizi yaşatmakta, acıları azaltmaktasınız. Size aferin diyorum. Yazdıklarınıza akşam yayınımızda laf yetiştireceğim kuzularım..

Gezdim biraz canım takipçilerim. Egenin incisine gitmişimdir. Gevrek, boyoz yemişim, kumru ısırıklamışımdır. Çöp şişleri dişlemiş , kordonda dil balığı şişlemişimdir..

Ülkemizin tirhandil varlığı envanterine katkı sağlamak bakımından, ekspedisyon çalışmaları babında turlamaktayız yenganımla birlikte. Olup olmakta olanları göslerimizle görmek istemişizdir. Tabii her şey sizin içindir.

Örneğin dolaşırkene dolaşırkene, bir iskelede bir sandal bulmuşuzdur.

Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kimin yaptığı, ne zaman yaptığı, sahibinin kim olduğu bilinmeyen bu sandalımsı şeyi, yanda bağlı olan filikadaki amcaya sorduğumuzda ise cevap alamamışızdır. Adı geçen amca, "filika düşmanı şahsiyetlerle işim olmaz" diyerek derin bir suskunluğa garkolmuştur.

Neyse zaten "kırmızı beni açmaz şişman gösterir" diye tekne hakkında fikir yürütüp, sahibini aramaktan vaz geçip, yola devam etmişizdir.

Muhtemelen pek keyifli bir sohbetten ve cömert ikramlardan mahrum kalmışızdır ama olsundur yine geliriz demişizdir..

Az gitmiş, uz gitmiş, gide gide bir kılçık bulmuşuzdur.   Bakarkene yanımıza huysuz ve küfürbaz görünüşlü biri yanaşmış, "tekne benim ağbi bişimi var?" diye atarlanmıştır.

"İşçisin sen işçi kal / giymişsin tulumları" diyerek, şahsı muhatap almamışsakta, zorla bazı kahveler ikram etmiştir.

Neyseki bir kaç saat süren sohbet sırasında, küfür ya da dayak yemeden, tulumlu şahsın engin kültürü ve tatlı sohbetinden yararlanıp, bitmek bilmeyen araştırmalarımıza devam etmek üzere yola revan olmuşuzdur.

Fok balıkları diyarındaki, araştırmacı casusumuzdan kötü haber gelince, horalara gitmemiş, Baron olan casusun muhtemelen ısmarlayacağı barbunlardan mahrum kalmışızdır. Ve fekat lakin Aliağa filika araştırması  seyahatimizle birleştirip, bu barbunları illada yiyeceğizdir.

Şimdi Bodrum'dayızdır. / Güneş vardır, hava tatlıdır.
Hala kocca şehirlerde oturanlar muşmula suratlıdır.

Diyerek çekek alemlerine akmağa hazırlanmaktayızdır.

Akşam yayınlarımızda son gelişmelerle yine karşınızda olacağım canlarım..

Öperim sizi..

*

H. D.

« Yanıtla #1592 : Kasım 12, 2013, 11:35:41 »
Ülen konyakçı askolsun size gözükmeden yok oldun ya alacağın olsun.
Özel mesajlarına yazdığımıda okuyuver emi.

*

H. E.

« Yanıtla #1593 : Kasım 12, 2013, 17:19:57 »
Çok hoş bir güzelbahçe hatırası olmuş marak edilen resmi gördük.Yetmez ama evet daha fazla detay isteriz.Bu kadar az detayla kurtulamazsın cüneyt abim biraz daha İzmir gezisi detayları bekliyoruz.

*

C. B.

« Yanıtla #1594 : Kasım 12, 2013, 20:25:29 »
Ülen konyakçı askolsun size gözükmeden yok oldun ya alacağın olsun.
Özel mesajlarına yazdığımıda okuyuver emi.

Çekekte işlerimiz vardı acilen döndük alacağımız olsun..Kusura bakma cancağzım.

Çok hoş bir güzelbahçe hatırası olmuş marak edilen resmi gördük.Yetmez ama evet daha fazla detay isteriz.Bu kadar az detayla kurtulamazsın cüneyt abim biraz daha İzmir gezisi detayları bekliyoruz.

Detay detay detay.. Ne anlatsam acaba..
Gevreğin, kumrunun  yanında çay, çöpşişin yanında ayran, dil şişin yanında şarap içtik..
Öperim..

*

C. B.

« Yanıtla #1595 : Kasım 12, 2013, 20:36:42 »
bu sitede filikadan teknesi olan başka kimse yok mu:)
kendimi garip hissediyorum...
kullanımı kolay
çekeğe alması kolay
bakımı kolay
sığınması ,yanaşması kolay
fiyatı ucuz bir tekne aranıyorsa bu neden filika değil  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Umduğundan çok filikacı var valla dostum..
Çokta ilgililer. Özel mesajlar ve telefonlarla pek keyifli muhabbetler ediyoruz.
Harbiden bir filika kulübü kurulur yani..
Hepsi de bilinçli deneyimli bilgili insanlar.. Nedense buraya yazmıyorlar..Sanırsam herkes benim gibi medya maymunu değil..

Şunu öğrendim ki ilgilenip te dikkat edince, çevrede çok fazla filika uygulaması var.
Bir çoğu yarım kalmış, bir çoğu çok kötü, bir kısmı terkedilmiş.
Bilinçsiz ve aşırı amatörce uygulamalar bu işin adını da kötüye çıkarmış..

Tekrar yazayım: kesinlikle profesyonelce ele alınması gereken, pekte kolay olmayan, hakkıyla yapıldığında hiçte ucuza çıkmaması gereken bir iş bu..

Üzgünüm ama bu türden uuygulamalar Mümtaz korsanımı haklı çıkarır nitelikte.
Doğru yapılabilir kuşkusuz ve yapıldığı zamanda Mümtaz korsanımın haklı uyarılarını karşılamış olabiliriz.

Fiyat yükseldiğinde de başka seçenekler devreye giriyor tabii..
Akıllıca değerlendirmek ve hesapları doğru yapmak gerek.. 

Moralini bozma kardeşim maça devam..
*

C. B.

« Yanıtla #1596 : Kasım 12, 2013, 20:54:51 »
Filikaların yakıtı fazla, makinaları büyük ,

Makineleri değiştiriyoruz tabiki.. Üzerindeki kullanmayacağız herhalde ya da makinesiz bişi alacağız.

bu drumda hızları sınırlı

Yeni makine uygun donanım modifiye gövde 7 knot'un üzeri garanti..Fazlası da fazla zaten..

birde üstüne üstlük hurdaya ayrılmış bir geminin hurda teknesi nasıl güvenip de denize çıkıyorsunuz en az 30 sene güneş altında güneş yanığı olmuş ,her sörvey gelişinde boya üzerine boya yapilmış

Hupss!! Seçiyoruz herhalde. Aralarında hiç kullanılmamış olanlar var. Komple elden geçiriyoruz. Elyaf sarıyoruz,epoksi olmadı polyester işçiliği ile beziyoruz. Yepisyeni taş gibi oluyor. Neredeyse kompozit gövde oluyor.

yapılış nedeni seyir amaçlı değilde sadece kaza zedeleri su üzerinde tutmak için , oda yardım gelene kadar batan gemiden 150 mt uzağa gidip biribirlerine bağlanma şartı ile beklemek için üretilmiş ...  Tabiki okyanus şartlarına dayanıklı ama asla seyir amaçlı bir dizaynı olmayan

Salmadan tut,omurgayı yenile ,güçlendirme latalarından gel,bodoslama formasını yenilemekten dolaş, neler neler yapıyoruz. O filika sadece bazal malzeme halinde kalıyor. O halde binipte okyanusa açılmıyoruz herhalde

CAN SALLI Niteliğinde bir tekne ...

İyi ya batmaz işte hele bir elimiz değsin.

ucuz oluşu ise hurda olduğu için ...   

işimiz bittiğinde hiçte ucuz bişi olmuyo..Hele hurda hiç..

Amacım sadece teknik bilgi vermekti asla kimsenin işine karışmam ... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap  herkesin teknesi kendine güzel  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Çok doğru. Bilgiler için teşekkürler asla susma her zaman danışmak isteyeceğimiz bir değerli deniz insanısın Mümtaz'ım..

Dedim ya ben anlamam..Siz bana aldırmayın. Mümtaz bilir bak..
Benim ne filika yapmışlığım var, ne de binip Rodosa gitmişliğim..
Bana güvenmeyin..
*

M. M.

« Yanıtla #1597 : Kasım 12, 2013, 22:39:14 »

VAYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY   

Demek ki İzmir'e gelinmiş ....  ZEUS-M dışarıdan tavaf edilmiş.   Ancak Reisine haber edilmemiş .....  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Ne diyelim bir likitimizin tadına bakılmamış ...   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

şöyle bir keyifli seyir yapılmamış     Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

ZEUS-M Mahsun mu mahsun olmuş Bilne ...   Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Alacağınız olsun ... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap   borcunuz olmasın ... 

Bir daha habersiz gelmeyin de size sıkı sıkı sarılabilelim... Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

« Yanıtla #1598 : Kasım 13, 2013, 17:48:48 »
Bu gece pastoral takılıyorum fallowerlerim..
Hep teknik, hep imalat,hep tartışma nereye kadar?
Hayat güzel be yaw..

Hade hayırlı traşlar...

Veee çekekte gün batar..
*

D. A.

« Yanıtla #1599 : Kasım 13, 2013, 18:31:39 »
Guletler karada bile güzel.
*

C. B.

« Yanıtla #1600 : Kasım 13, 2013, 18:49:29 »

Burada "the point is sunset".. Bilmem annatabildim mi "not gulets" yani..
Adamdaki seçici algıya bak yavu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

H. D.

« Yanıtla #1601 : Kasım 13, 2013, 19:10:24 »
Bu resimde gün dogumu.

Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

D. A.

« Yanıtla #1602 : Kasım 13, 2013, 20:13:20 »

Burada "the point is sunset".. Bilmem annatabildim mi "not gulets" yani..
Adamdaki seçici algıya bak yavu. Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Söz konusu sunseti guletler bu kadar eşsiz yapıyor. Bilmem anlayabilmiş miyim? Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

C. B.

« Yanıtla #1603 : Kasım 13, 2013, 20:30:25 »
Eh o da var tabii.. Aslında yalnız o var..
Yoksa sanset heryerde sanset değilmi cancağzım..
*

H. D.

« Yanıtla #1604 : Kasım 13, 2013, 20:44:53 »
Eh o da var tabii.. Aslında yalnız o var..
Yoksa sanset heryerde sanset değilmi cancağzım..

Bir söz var halk arasında "Çevir kazı yanmasın"
Neden bilmem birdenbire ve aniden aklıma geldi dayanılmaz bir yazma arzusu bedenimi kapladı tuşlara dokunuverdim işte.
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2013, 20:45:11 Gönderen: Hüseyin Durmaz »