0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. A.

Ynt: Sintine temizliği ve boyası ?
« Yanıtla #15 : Şubat 11, 2016, 00:35:30 »
Selilozik tiner çok parlayici ve çok tehlikeli bir madde kapalı ve havalandirmasiz yerde çok daha tehlikeli en ufak bir elektrik kontagindan dahi havaya ucabilirsiniz. Balata spreyi  kerosen içerir genellikle olabilir veya evde fırınlari temizlemek için üretilen yağ çözücü temizleyici sprey de kullanabilirsiniz  temizlikte kâğıt havlu bezden çok daha iyi sonuç veriyor yağı temizlenince fairy bulasik deterjanini kaynar suya karıştırıp iyice yıkayın pırıl pırıl  olacaktır

*

A. Ü.

« Yanıtla #16 : Şubat 11, 2016, 06:06:16 »
Selilozik tiner çok parlayici ve çok tehlikeli bir madde kapalı ve havalandirmasiz yerde çok daha tehlikeli en ufak bir elektrik kontagindan dahi havaya ucabilirsiniz.

Hamdi korsanım.Çok doğru söylüyor.Bu yüzden tiner tenekesinin uyarı kısmını koydum fotoğraf olarak.Aman Kıvanç tiner kullanır isen.Tinerle temizledik den sonra,Bir cigara yakayım deme.Son cigaran olur.demedi deme:)

*

K. T.

« Yanıtla #17 : Şubat 11, 2016, 08:38:04 »
Değerli yorumlar için teker teker hepinize çok tesekkur ederim... Dün şanzımanı izmirde Kadek Denizciliğe bıraktım , eski bir firma ve sahibi Erdinç Soydanbay çok beyfendi bir adam... Fiyat belki biraz yüksek olacak ama her zaman yaptırılabilecek bir iş değil... İnşallah cumartesi teslim alıcam. Denize çıkayalı çok oldu cumartesi montajı yaparsak bir temizlik ve 14 şubatta teknede eşime bir sofra donatmayı düşünüyorum ( en azından dışarda yemektense şanzımanın masrafı hafifler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Yorumları gözden geçirdim bugun öğleden sonra üstün körü bir temizlik yapıp bir şekilde zemini sudan arındırcam... Ardından o yağları çıkartıp kurumaya bırakıcam , yarın aksam zımpara yapıp boya vurmam lazım... Malum havalarda soguk kolay kolay kurumaz bu havada... Planlar biraz sıkışık şanzumanın montajı pazar'a kalabilir ama o sintine bir şekilde boyanacak o kadar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
« Son Düzenleme: Şubat 11, 2016, 08:38:25 Gönderen: Kıvanç Tüfekçioğlu »

*

M. C.

« Yanıtla #18 : Şubat 11, 2016, 19:30:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Değerli yorumlar için teker teker hepinize çok tesekkur ederim... Dün şanzımanı izmirde Kadek Denizciliğe bıraktım , eski bir firma ve sahibi Erdinç Soydanbay çok beyfendi bir adam... Fiyat belki biraz yüksek olacak ama her zaman yaptırılabilecek bir iş değil... İnşallah cumartesi teslim alıcam. Denize çıkayalı çok oldu cumartesi montajı yaparsak bir temizlik ve 14 şubatta teknede eşime bir sofra donatmayı düşünüyorum ( en azından dışarda yemektense şanzımanın masrafı hafifler Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap )

Yorumları gözden geçirdim bugun öğleden sonra üstün körü bir temizlik yapıp bir şekilde zemini sudan arındırcam... Ardından o yağları çıkartıp kurumaya bırakıcam , yarın aksam zımpara yapıp boya vurmam lazım... Malum havalarda soguk kolay kolay kurumaz bu havada... Planlar biraz sıkışık şanzumanın montajı pazar'a kalabilir ama o sintine bir şekilde boyanacak o kadar Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kıvanç korsan işe girişmeden öncesi ile ilgili bir resim atsan iyi olur.
Bende aynı şeyi yapmak istiyorum.

Aslında benim sintine iyi ama bir ara maxi-yatch marka bir teknenin sintinesini gördükten sonra sintineye el atmak gerek olduğunu düşünüyorum.

*

H. Z.

« Yanıtla #19 : Şubat 12, 2016, 02:09:22 »
Sinti e için Teknomarin su bazlı boya var. 2008 senesinden beri ne leke yaptı ne koku.

Lütfü ustaya sormakmlazım o uygulamıştı.

*

K. T.

« Yanıtla #20 : Şubat 12, 2016, 09:24:25 »

Dün üstün körü bir temizlik oldu yaptıklarımı sıralayarak anlatırım Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

Kıvanç korsan işe girişmeden öncesi ile ilgili bir resim atsan iyi olur.
Bende aynı şeyi yapmak istiyorum.

Aslında benim sintine iyi ama bir ara maxi-yatch marka bir teknenin sintinesini gördükten sonra sintineye el atmak gerek olduğunu düşünüyorum.
*

K. T.

« Yanıtla #21 : Şubat 12, 2016, 09:29:55 »
Sinti e için Teknomarin su bazlı boya var. 2008 senesinden beri ne leke yaptı ne koku.

Lütfü ustaya sormakmlazım o uygulamıştı.

Sintineyi temizleyince aslında güzel bir astar vurulduğunu gördüm zımpara yapıp şimdi elimde olan son kat beyaz boya ile boyuyacağım... Yalnız işin kötü bir tarafı motoru zeminde tutan 4 ayaktan iskele kıç taraftaki ayağın altı erimiş , öyle olunca 0.5 cm bloktaki 3 vidadan birini koparıp açmış... line da hafif kaçıklık demek ki ordan geliyor , motoru calaskar ile hafif kaldırım o ayağın atını güçlendirmem lazım...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap