0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

H. E.

Ynt: Fikrim Geldi Uygulamaları
« Yanıtla #90 : Kasım 29, 2016, 20:24:53 »
O kenarları ölçü için falan, geçici olarak birbirine bağlarken, hızlı ve sağlam olması için boru tel bükücü kullanabilirsin.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

R. E.

« Yanıtla #91 : Kasım 29, 2016, 22:19:13 »

Ali Koranım ikinci tercihiniz daha güzel.
Camları dışarı açılır yapacaksınız herhalde değil mi?

Silecek ve camların açılması nasıl bir arada olur bilmiyorum ama camları dışarı açılır düşünmenizin doğru seçim olacağını sanıyorum..

En azından birisi diğerinin üstüne açılabilmeli..

Kolaylıklar size..

*

A. Ü.

« Yanıtla #92 : Kasım 29, 2016, 23:29:57 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
O kenarları ölçü için falan, geçici olarak birbirine bağlarken, hızlı ve sağlam olması için boru tel bükücü kullanabilirsin.  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Hakan korsanım.Haklısınız çok önemli bir alet,olsaydı öyle bir alet gerçekten kullanılabilirdi,benadolu tekneye bağlıyayım sonra sıra tel sıkıcı alette..

*

A. Ü.

« Yanıtla #93 : Kasım 29, 2016, 23:38:05 »

Ali Koranım ikinci tercihiniz daha güzel.
Camları dışarı açılır yapacaksınız herhalde değil mi?

Silecek ve camların açılması nasıl bir arada olur bilmiyorum ama camları dışarı açılır düşünmenizin doğru seçim olacağını sanıyorum..

En azından birisi diğerinin üstüne açılabilmeli..

Kolaylıklar size..

Recep korsanım.Ön camlar krom cam çerçeve yapılacak,yapılan çerçeve dışarı açılacak silecek Koymayacağım ne kadar  teferruat o kadar problem,naylon cam olmadığı için silinmesi temizlenmesi kolay fırça veya cam sil:)

*

H. M.

« Yanıtla #94 : Kasım 30, 2016, 00:11:14 »
Olmaaaaz:)

*

A. S.

« Yanıtla #95 : Kasım 30, 2016, 03:20:13 »
Ali korsan merakla izliyorum..
Elinize sağlık çok iyi gidiyor...
*

T. A.

« Yanıtla #96 : Aralık 01, 2016, 15:56:05 »
Ali korsan hayrola ses seda çıkmıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

A. Ü.

« Yanıtla #97 : Aralık 01, 2016, 20:44:02 »
Ali korsan hayrola ses seda çıkmıyor  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Meşkulüm  benadol la uğraşıyorum iş arasında Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
*

H. M.

« Yanıtla #98 : Aralık 02, 2016, 18:45:43 »
Kismet olursa logon sifir gelecek;)
*

A. Ü.

« Yanıtla #99 : Aralık 02, 2016, 18:59:01 »
Kismet olursa logon sifir gelecek;)
Ağanın eli sıkılmaz:)
*

H. M.

« Yanıtla #100 : Aralık 02, 2016, 23:35:58 »
Amman estagfurullah
*

A. Ü.

« Yanıtla #101 : Aralık 06, 2016, 01:44:31 »
Merhaba arkadaşlar.Benedolda son durum,gecen hafta sonu ahşap kafes tekneye getirildi tekneye göre alıştırıldı gerekli ölçülere getirildi,ahşap tesviyesinden sonra elyaf kaplama yapılacaktır,camların siparişi verildi,elyaf kaplama ve  macun ve zımpara işleminden sonra teknenin gövde rengine göre boya ton farkı çıkmaması için tekneden boyalı bir yer söküldü,sökülen boya rengi tonuna göre özel boya yapılacak..

Fotoğraflarını yükleyecektim ancak yeni foruma fotoğraf yüklemeyi beceremedim.
« Son Düzenleme: Aralık 06, 2016, 01:54:31 Gönderen: Ali Ünalan »
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #102 : Aralık 06, 2016, 11:40:06 »
Ali Korsanım;
Plan nasıl bilmiyorum ama bu yapılan yapı tekneye sabit oturtulmamalı bence.4 adet bilemedik 5 adet sökülebilir bağlantı elemanı ile bağlanmalı.
Ben ilk 3 yıl serpinti körüğü ile kullandım tekneyi, 2 yıldır da sökülmüş olarak kullanıyorum seyir sırasında tabiiki kafadan hava yemiyorsak görüş açısı çok daha güzel önümüzü kapatan hiç bir şey yok.Alargada ve sıcak havadada havuzlukta kafadan aldığımız rüzgar da kesilmiyor.Yapacağı gölge önemliydi eskiden alargada çocuklarla olursam seyyar bir örtü ile gölge işini çok daha başarılı bir şekilde çözdüm.Burada denizler daha sakin biraz da tabii o var.
Canınızı sıkarsa o 5 bağlantı elemanından söküp kaldırabilin derim.O yada bu ellerinize sağlık çok güzel gidiyor.Kolay gelsin.
*

A. Ü.

« Yanıtla #103 : Aralık 06, 2016, 13:25:34 »
Şevket korsanım.4 noktadan bağlanacak tekne üzerine,eski serpinti körüğünün söküldüğü deliklere monte edilecek,artı montaj esnasında bu işler için bir silikon var Würth ün o silikon kullanılacak,tekneye artı delik delinmeyecek.görüş açısı olarak da maksimum görüş açısı için camlar büyük tutuldu.
*

Ş. Ö.

« Yanıtla #104 : Aralık 06, 2016, 14:13:22 »
Ali Ünalan Korsanım;
Sökülebilir olmasına sevindim.Bir şey daha var tekne imal eden bir arkadaşımın yaptığı buna benzer bir uygulamada tavan bölümünü kıvrılabilen(göze hoş gelen eğimlerin verilebildiği) strafor benzeri bir malzemenin üzerine elyaf yapıp macun ve ince işler yaptığını görmüştüm o strafor benzeri malzemeyi tanımıyorum.Bu sayede biraz daha kalın ısıya biraz daha mukavim ve hafif olması istenmişti sanıyorum.Ama bu farklı malzemeler ve öpüşmelerdeki güçsüzlükler ayrıntı ve uygulamadaki sorunlar hakkında bilgim yok ....