0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

*

O. Ü.

İlk Tecrübem Olacak...
« : Temmuz 24, 2016, 03:31:08 »
Selam Korsanlar,

Bu hafta içi ilk kez kendime göre uzun bir yola çıkacağım ailemle birlikte. Kalkan'dan bir kaç günlük Göcek tarafına doğru yol alacağız. Bana Kalkan'dan Marmaris'e kadar tavsiye edeceğiniz gecelenecek koylar, marinalar... Mutlaka görmem gereken yerler, deniz yoluyla ulaşabileceğim restoranlar önerirmisiniz? Teknem Sanboat 980 ve 2 cocuk 2 yetişkin yolculuk yapacağız, bu sebeple güvenli ve problem yaratmayacak yerlerde konaklamak istiyoruz.

Bir de yola çıkmadan önce teknenin nelerini kontrol etmeliyim? En çok yolda bırakabilecek arızalar neler olabilir sizce? Tek motorlu bir teknem var ve Patara'dan geçerken sıkıntı yaşayabileceğim söylendi bana, onun icin soruyorum...

Daha önce Kalkan Meis,  Kalkan Kaş gibi kısa yolculuklar yaptım, işim gereği ancak vakit bulabildim, ve denizin ve teknenin tadını çıkarmak istiyorum. Şimdiden tavsiye ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum...  Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap

*

F. T.

Ynt: İlk Tecrübem Olacak...
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2016, 16:27:42 »
Oktay Korsan merhaba,

Kalkan dan Marmaris e dediğinizde oldukça geniş seçenekler çıkıyor karşınıza. Göcek koyları her birinin kendine has güzelliği olan yerler barındırır. Benim favorim bunlar içinde Manastır-Hamam koyudur mesela. Ama onun dışında Sarsala, Göbün, Tersane Adası, Bedri Rahmi koyu ilk aklıma gelenler. Her birinin içerisinde restaurant müşterilerine ücretsiz bağlanma imkanı olan iskeleler vardır. Tekneniz bir motoryat anladığım kadarıyla. Yakıt alabileceğiniz yerlere ihtiyacınızda var doğal olarak. Onun içinde Göcek te Club Marina Yakıt İskelesi telefonu : 0 532 305 78 57 dir. İyi tatiller dilerim.

*

O. Ü.

« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2016, 21:47:41 »
Cok tesekkurler cevabiniz icin. Göbün rotalarımdan biri... Soyle bir plan yaptim.... Sabah erkenden yola cikicaz, kahvalti kelebekler vadisinde, sonra olu denizd gemiciler adasi, ve koylari gezerek aksama dogru gocek... Bir marinada kalacagiz... Ertesi sabah oradaki koylari gezip gobunde kalalim diyoruz. Sabah da donus icin yola cikacagiz ordan... Belki donuste de olu denizde falan konaklayabiliriz... Sizce nasil???

*

G. Ö.

« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2016, 22:22:50 »
Bağlantıları görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap
Belki bir kısmı bilgilerinizi tazelemenize yardımcı olur.Yelkenli ya da motoryat fark etmez .Güvenlik şart.
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2016, 22:24:31 Gönderen: Gülümser Özharar »

*

G. Ö.

« Yanıtla #4 : Temmuz 25, 2016, 22:27:54 »
Bir de bu var.

*

M. C.

« Yanıtla #5 : Temmuz 25, 2016, 23:25:34 »
Patara için uyarılar doğru ,
rüzgarın esiş yönüne bagli olarak açık denizden gelen dalgaların geniş bir sığlığa ulaşması nedeniyle
dikleşip rahatsız edici olabiliyor ,genelde tercihim olabildiğince açıktan geçerek 100 mt den az derinliğe yaklaşmıyorum.bunun dışında gemiler adası favori koyum diğerlerini arkadaşlar yazmış, orada konaklıyabilirsiniz.
*

H. A.

« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2016, 23:31:16 »
Cok tesekkurler cevabiniz icin. Göbün rotalarımdan biri... Soyle bir plan yaptim.... Sabah erkenden yola cikicaz, kahvalti kelebekler vadisinde, sonra olu denizd gemiciler adasi, ve koylari gezerek aksama dogru gocek... Bir marinada kalacagiz... Ertesi sabah oradaki koylari gezip gobunde kalalim diyoruz. Sabah da donus icin yola cikacagiz ordan... Belki donuste de olu denizde falan konaklayabiliriz... Sizce nasil???
Oktay korsanım, kelebekler vadisinde solugandan çok rahatsız olursunuz, ölü denizde aynı şekilde. Gemiler Ada'sı veya Karaca Ören doğru seçim. Karacaörende derinliklere ve haritaya dikkat edin.  Göçekte Marina'da kalmaya gerek yok. Skopelos ve belediye Marina önünde alargada kalıp, botla Göceğe çıkabilirsiniz.
*

T. A.

« Yanıtla #7 : Temmuz 27, 2016, 17:20:41 »
Merhabalar;

Yedi burunlar bölgesinde özellikle sert havalarda çatalli denizler oluşur. Açık denizden gelen dalgalar sarp dağlık burunlara çarparak geri gelir bu bölgeden en az 1 mil açıkta seyir yapmakta fayda var diye düşünüyorum. Gemiler adası, Karacaören (tonoz alabilirsiniz) veya Kalavezi Koyu'nda demirleyebilirsiniz. Kelebekler vadisi'nde ve Ölüdenizde ise 36 32'N 29 6' E de  yüzme molası verilebilir.
Darboğazdan Göcek koylarına girip sırayla Göbün Hamam, Sarsala Bedri Rahmi Yassıcalar ve Tersane koylarında kalıp sonrasında rotayı yine kuzeye çevirebilirsiniz... Ekincik My Marinada mola verip geceleyebilirsiniz...
Sonrasında direkt Marmarise rota tutarsınız..
İyi seyirler...
*

O. Ü.

« Yanıtla #8 : Temmuz 29, 2016, 02:57:46 »
Tam ihtiyacım olan listeler çok teşekkür ederim... Yalnız kafama bir şey takıldı??? Aküyü 1'e al yazıyor, tekneyi aldığım kişi bana 2'ye al diye öğretmişti... Dediğine göre, 1 sadece kontak aküsü(onu uzun sureli tekneden ayrılmalarımda kapatmam gerekirmiş) 2 diğer aküler... hatta komple hepsini kapatmamı söylemişti.... Daha hiç tekneden uzun ayrılmadım, birşeyleri yanlışmı yapıyorum???

Bir de bu var.
*

O. Ü.

« Yanıtla #9 : Temmuz 29, 2016, 03:03:44 »
Koy ve konaklayacak marina önerileri icin tesekkurler, henuz çıkamadım yola, hem hava şartları biraz sert gibi geldi patarayı gecmek icin, hem de işlerim biraz uzadı... Önerilere göre ölü denizde gece konaklamayı iptal ediyorum ve sadece denize girme molası  veriyorum... Göbün ve Hamam kesin görülecek...Resimleri görebilmek için üye olmalısınız. Üye Ol veya Giriş Yap Bu acemi korsan icin her tavsiye ve uyarı çok faydalıdır tekrar teşekkürler